
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 14 mm |
| Width | 14 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 80 |
| Height | 1.4 mm |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Bandwidth | 6 MHz |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Power Dissipation | 550 mW |
| Number of Channels | 12 |
| Number of Bits | 12 |
| Number of Inputs | 12 |
| Nominal Supply Current | 105 mA |
| Resolution | 1.5 B |
| Number of A/D Converters | 3 |
| Number of D/A Converters | 3 |
| Schedule B | 8542390000 |
Stock: 18
Distributors
pcbx
Unit Price$37.93996
Ext.Price$37.93996
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $37.93996 | $37.93996 |
| 10 | $35.07990 | $350.79900 |
| 25 | $32.43544 | $810.88600 |
| 50 | $29.99033 | $1499.51650 |
| 100 | $27.72950 | $2772.95000 |
